Dlaczego warto kupić Kava od Kalm with Kava?

Sprzedajemy tylko i wyłącznie świeżą, najwyższej jakości, certyfikowaną Szlachetną (Noble) Kava prosto od naszego amerykańskiego dostawcy. Z przyjemnością informujemy, iż jesteśmy oficjalnym polskim dystrybutorem i partnerem handlowym firmy Kalm with Kava.

Zobowiązujemy się do dostarczania wyłącznie wysokiej jakości, tradycyjnego produktu uzyskanego z korzenia pieprzu metystynowego. Pozyskiwaną Kava dostarczamy Państwu tylko od sprawdzonych, lokalnych rolników, rozsianych w różnych częściach wysp południowego Pacyfiku. Wszystko po to, by zapewnić świeżość i doskonałą jakość naszych wyrobów.

Nasza historia.

Początki Kalm with Kava sięgają 2010 roku i wywodzą się z prostej i szczerej idei – dostarczyć na rynek produkt najwyższej jakości, który pomoże ludziom odprężyć się i zrelaksować po trudach dnia.

Mike Munsell – założyciel i właściciel Kalm with Kava, jako szczery miłośnik napoju z Pacyfiku, już od ponad 16 lat bada kulturę i tradycje związaną z konsumpcją korzenia Kava na wyspach Oceanu Spokojnego. Jego doświadczenie poparte jest licznymi badaniami naukowymi, które jednoznacznie dowodzą o dobroczynnych właściwościach, płynących z użytkowania naparu z pieprzu metystynowego.

Wszystkie etapy produkcji oparte są na wiedzy i doświadczeniu wykwalifikowanych osób. Firma Kalm with Kava współpracuje z dietetykami, biotechnologami jak i chemikami zajmującymi się tematyką żywności – co zaobserwować możemy w opracowaniu innowacyjnych produktów – takich jak nasza mikronizowana Kava czy wprowadzane na nasz rynek – ekstrakty.

Jak Kava – to tylko szlachetna odmiana!

Badania dr Vincenta Lebota nad różnymi gatunkami Kava, ujawniły istotne różnice pomiędzy odmianami szlachetnymi (Noble) a nieszlachetnymi (Tudei). Negatywne skutki konsumpcji tych drugich – takich jak nudności czy zmęczenie, trwające nawet następnego dnia, sprawiły, iż podjęcie decyzji o sprzedaży i promowaniu tylko szlachetnych odmian Kava, stało się dla nas priorytetem. Regularne wyjazdy na wyspy południowego Pacyfiku, pozwalają naszemu dostawcy poznać lokalnych rolników, dla których jakość, jest również najwyższą wartością w uprawie pieprzu metystynowego.

Kupując korzeń Kava warto mieć świadomość, iż nie wszyscy sprzedawcy tego produktu, podzielają nasze zaangażowanie w sprzedaż wyłącznie odmian szlachetnych. Krótszy czas wzrostu, mniejszy lokalny popyt oraz niższa cena Kava Tudei, kusi importerów do maksymalizacji swojego zysku – lecz wszystko to kosztem zdrowia i samopoczucia konsumentów.

Certyfikat Noble Kava

Wybieramy tylko bezpośrednich i lokalnych dostawców.

Kalm with Kava już od samego początku swojej działalności, zobowiązała się do zaopatrywania bezpośrednio od małych, lokalnych farm na wyspach południowego Pacyfiku. Wszystko to, by zapewnić świeżość i najwyższą jakość dostarczanej Noble Kava na rynek.

Podczas częstych podróży Mika Munsela na Fidżi, Vanuatu i Tonga, osobiście próbuje on wszelkich odmian Kava i wybiera spośród nich tylko najlepsze rodzaje.

Spotkania z rolnikami, podczas których bezpośrednio dogląda upraw i technik wytwarzania, ugruntowują nas w przekonaniu, iż wybieramy najlepszy możliwy produkt, który trafi do Państwa domów.

Nasze uprawy kavy.

Lokalna społeczność.

Kalm with Kava skupuje swój towar wyłącznie, bezpośrednio od rolników – unika tym samym dużych dystrybutorów i pośredników. Wierzymy, że takie podejście pozwala zatrzymać więcej środków i kapitału dla lokalnej społeczności – zwiększając ich możliwości rozwoju i podnosząc poziom życia na prowincji. Choć Kava staje się coraz bardziej znaczącym towarem eksportowym, musimy pamiętać, iż poziom życia na wyspach Pacyfiku nadal jest stosunkowo niski.
Uczciwe podejście do handlu i społeczności oznacza, że Kalm with Kava zawsze pracowała nad budowaniem zarówno silnego partnerstwa biznesowego, jak i osobistych przyjaźni z naszymi dostawcami i ich lokalnymi społecznościami. Model biznesowy firmy opiera się na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Kupując kave wspierasz lokalną społeczność.

Edukacja klientów.

Naszą wizją jest stworzenie dobrze poinformowanej i świadomej społeczności zarówno w Polsce jak i w całej Europie. Ugruntowując swoją wiedze i zdobywając doświadczenie od naszego partnera zza Oceanu – chcemy zbudować silną markę z najwyższą jakością produktów dostarczanych na rynek. Jesteśmy certyfikowanym członkiem i sprzedawcą Noble Kava oraz współpracownikiem Kava Forum. Znajdziecie tam Państwo mnóstwo użytecznych informacji dotyczącej całej kultury picia Kava. Staramy się również edukować klientów dostarczając informacji na naszym blogu – Kalm with Kava.

Nasza obietnica względem klienta.

Kupując produkty Kalm with Kava, zobowiązujemy się dostarczać tylko i wyłącznie 100% – najwyższej jakości, certyfikowaną, szlachetną odmianę Kava. Została ona przetestowana pod kątem jakości od zaufanego, kompetentnego i odpowiedzialnego dostawcy.