Na rynku można znaleźć, wiele różnych rodzajów produktów z korzeniem Kava – wśród najczęściej występujących spotkać możemy: mielony korzeń, jej mikronizowaną odmianę (wersje instant), gotowe już napoje czy opakowane w tabletki – suplementy zawierające w swoim składzie Kava. Każda z tych form różni się sposobem przygotowania, swoją „mocą” oraz ceremoniałem z tym związanym. Oto kilka informacji na temat każdego z nich:

  • Zmielony korzeń Kava – jest to najbardziej tradycyjny typ Kava, jaki można kupić na rynku. Wykorzystuje się wyłącznie korzeń pieprzu metystynowego, który poddawany procesowi suszenia, zostaje później zmielony do odpowiedniej formy. Cały dotychczasowy proces (wyłączając prażenie) przebiega podobnie jak tradycyjna kawa. Następnie, tak przygotowany materiał zostaje zapakowany w muślinowy, bawełniany worek (lub inny lokalny materiał), moczony przez chwilkę w wodzie, ugniatany i odsączony. Taka forma konsumpcji jest najbliższa jej oryginalnej formie, wywodzącej się z wyspiarskich tradycji.
  • Mikronizowana/ Instant Kava – jest to ten sam oryginalny produkt (korzeń), który poddany mikronizacji przybrał formę skoncentrowanego, drobnego proszku. Mikronizacja to proces polegający na zmniejszeniu objętości cząstek produktu, pozostawiając wszystkie właściwości Korzenia Kava niezmienne. Taka forma pozwala przyspieszyć cały proces przygotowania napoju. Wszystko co musisz zrobić to odmierzyć pożądaną wielkość i wymieszać bezpośrednio z dowolnym, ulubionym napojem, np. sokiem pomarańczowym, mlekiem migdałowym, lemoniadą lub herbatą mrożoną itp.
  • Tabletki z ekstraktem z korzenia Kava – osobiście nie polecamy produktów z Kava w takiej formie. Cała przyjemność z ceremoniału przygotowania napoju jest tutaj pomijana. Dodatkowym problemem jest jakość takich produktów. Często wykorzystuje się ekstrakty niewiadomego pochodzenia i wątpliwej jakości. Wybierając taką formę zalecamy dokładnie sprawdzenie dostawcy i jaki materiał został wykorzystany do produkcji.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *