Kava nie powoduje natychmiastowej i nieokiełznanej ochoty na seks, natomiast na pewno sprawia, że doznania łóżkowe są przyjemniejsze. Dzięki temu możemy traktować ją jako afrodyzjak. Działanie kawalaktonów redukuje niepokój i lęk, co skutkuje uczuciem relaksu. W efekcie może to znacznie uatrakcyjnić wszelkiego rodzaju doznania seksualne.

Historia kava jako afrodyzjaku

W legendach i opowieściach wywodzących się z Wysp Południowego Pacyfiku istnieje wiele tradycyjnych historii dotyczących Kava. Jedna z nich opowiada o dwóch siostrach. Udały się one na wyprawe w poszukiwaniu dzikiego ignamu, czyli rośliny, która posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Po zakończonej powodzeniem wyprawie, udały się nad rzekę, by umyć i oczyścić znaleziony dziki ignam. Jedna z kobiet zaczęła w pewnym momencie odczuwać niczym nieuzasadniony błogostan. Powiedziała o tym swojej siostrze, a ta zauważyła że nieopodal nich rośnie roślina, którą była Kava. Dziewczyny postanowiły zebrać te intrygującą roślinę i dostarczyć ją do swojej rodzinnej wioski. Tam zaczęły ją uprawiać, wgłębiając się w jej właściwości i poznając ją od podszewki.

W dzisiejszych czasach kava jest dostępna w wielu miejscach na całym świecie. Relaksujące i rozluźniające działanie pieprzu metystynowego jest dobrze rozumiane i doceniane przez wielu ludzi. Głownym atutem tej rośliny w kontekście działania zbliżonego do afrodyzjaku jest wyraźnie zmniejszenie zahamowań społecznych poprzez rozjaśnienie umysłu i uczucie odejścia zmartwień i trosk na drugi plan.

Dzięki temu łatwiej funkcjonować nam z ludźmi, rozmowy są luźne, szczere i serdeczne. Pozwala łatwo zawierać lub pielęgnować już istniejące znajomości w strefie damsko-męskiej. Warto dodać, że Kava powoduje również zmniejszenie napięcia mięśniowego. W efekcie nasza mowa ciała nie zdradzi nas jako nerwowych czy spiętych, a wręcz przeciwnie – osoby sprawnie odczytujące mowę ciała zauważą, że jesteśmy spokojni, otwarci i wyluzowani.

Reasumując, w nazywaniu Kava afrodyzjakiem nie chodzi o bezpośrednie podnoszenie libido czy powodowanie seksualnego napięcia. Działanie piepieprzu metystynowego, dzięki szerokiej gamie właściwości, może pomóc uczynić doznania seksualne jeszcze przyjemniejszymi niż zazwyczaj są.

Kava to lepszy afrodyzjak niż alkohol

Alkohol, w rozsądnych dawkach, podnosi popęd seksualny. Po paru drinkach wzrasta nasza pewność siebie i łatwość w nawiązywaniu nowych znajomości. Z alkoholem jednak łatwo przesadzić. Kava nie zaburza płynności mowy, co w takich chwilach jest niezwykle istotne. Dodatkowo, dzięki jasności umysłu pozwala prawidłowo odczytywać sygnały wysyłane przez drugą osobę, co pozwala uniknąć rozmaitych niezręcznych sytuacji.

Należy pamiętać, że Kava, z uwagi na swoje działanie rozluźniające, może spowodować, że jej konsumenci będą odczuwać delikatne odrętwienie. Rozluźnione mięśnie mogą być problematyczne dla mężczyzn, ponieważ kluczowe w sytuacjach intymnych części ciała mogą nie działać, tak jak sobie tego życzymy. By uniknąć tego typu niechcianych sytuacjii, warto eksperymentować z różnymi odmianami Kava. Można dzięki temu stwierdzić, która z nich ma najskuteczniejsze działanie jako afrodyzjak.

Kava a Damiana

Damiana to roślina niezwykle popularna w Ameryce Południowej i Środkowej. Ze względu na podobne efekty występujące po spożyciu, są często ze sobą zestawiane. Dodatkowo jedna i druga roślina są uznawane za afrodyzjak. Aby przyrządzić napój z pieprzu metystynowego korzeń rośliny suszy się mieli, a następnie w specjalnym woreczku moczy w wodzie. Napój, którego bazą jest damiana, robi się z łodygi i liści tej rośliny. W zamierzchłych czasach Damiane konsumowali i sprzedawali Majowie i Aztekowie i już wtedy słusznie uważali, że wykazuje dobre działanie jako afrodyzjak. Ze względu na to, że obie te rośliny mają bardzo podobne działanie raczej nie powinno się ich ze sobą łączyć, żeby nie zaburzyć oceny danej substancji jak i nie pogubić się w dawkowaniu.

Reasumując, całe działanie Kava jako afrodyzjaku sprowadza się głównie do dwóch najistotniejszych efektów, czyli redukcji stresu i napięcia mięśniowego. Stres czasem bywa przeszkodą podczas zbliżeń seksualnych , dlatego jego zmniejszenie może zwiększyć przyjemność odczuwaną podczas tego typu sytuacji.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *